CLOSE
0 Pirkinių krepšelis €0,00
CLOSE

JŪSŲ KREPŠELIS ŠIUO METU TUŠČIAS

Ar jau matėte TipiTapi.lt asortimentą? Mes jį plečiame kiekvieną dieną!

Pirmos naujagimio dienos ligoninėje

Pagal Sales Tipi Tapi
0 Komentarai
Pirmos naujagimio dienos ligoninėje

Mažas Didelis gyvenimas autorė Miglė dalijasi patirtimi apie pirmas naujagimio dienas ligoninėje – ar įmanoma tam pasiruošti?

Besilaukiant kūdikio, būsimos mamos suskaito visas įmanomas knygas bei peržiūri daugybę laidų, bet per akimirksnį pasikeičiančiai realybei ir nesuvokiamai emocijų karuselei tiesiog neįmanoma pasiruošti. Nes jos net neįmanoma įsivaizduoti iki kol tai nutinka.

Miglės atveju tai buvo spalio 14os ankstyvas rytas- 06:05. Viena sekundė, kuri pakeičia viską: po daug valandų įtampos bei skausmo užlieja neapsakomas palengvėjimas. Kai išgirdo savo vaiką ir suvokė – jau baigėsi ir tuo pačiu – jau prasidėjo! Ašaros plūdo upeliais taip, kad vos matė, jog laikrodis ant sienos rodė 06:05. Turbūt taip vyko ir jautėsi didysis sprogimas, kai prasidėjo pasaulis.

Pasaulis susprogsta, naujagimis prisiglaudžia jums prie krūtinės ir prasideda naujas gyvenimas. Šiame etape svarbu suvokti ir nepamiršti, kad šis gyvenimas naujas ne tik kūdikiui, bet ir jums. Tad būkite kantrios, atidžios ir neskubėkite savęs spausti, kažko reikalauti ar smerkti, jei pasirodo, kad kažkas vyksta ne taip.

 

 Pirmos naujagimio dienos – kas toliau?

 

 • O toliau pirma para apsipratimui ir tūkstančiui miegančio naujagimio nuotraukų. Netgi galite nusistebėti, kad viskas pasirodys gan paprasta. Pirmas 24 valandas mažylis greičiausiai arba valgys, arba miegos. Tarpuose jūs pakeisite sauskelnes, minutę kitą jį pašnekinsite ir vėl grįšite prie valgymo arba miego. Taip yra todėl, jog mažylius, kaip ir jus, gimimas nemenkai išsekina. Ir pirmąją parą jie renkasi taip labai jiems reikalingą poilsį. Būtinai pasinaudokite tomis valandomis ir jūs – miegokite kartu, nes jėgų tikrai prireiks. Taip pat, nenustumkite savoporeikių į antrą ar trečią planą – valgykite sočiai, nepamirškite gerti pakankamai skysčių.

 

 • Sveikas naujagimis su jumis palatoje galės būti visą laiką, todėl tikrai greitai turėtumėte suprasti jo poreikius bei alkio ženklus. Dažniausiai pasitaikantys – išalkęs naujagimis pradeda kaišioti liežuvėlį, čiulpti kumštukus ir pirštus, čepsėti, ieškoti krūties, gali raukytis, būti neramus ar verkti. Šie ženklai yra vienintelis jūsų grafikas, kurio reikėtų laikytis pirmomis paromis. Naujagimis nori valgyti? Duokite. Svarbu žinoti, kad priešpienio pirmomis paromis būna nedaug, taip pat naujagimio skrandukas yra mažas, todėl maitinti reikėtų taip dažnai ir ilgai, kaip nori vaikelis. Tiesa, ne rečiau nei kas 2,5 valandos. Toks naujagimio maitinimas pagal poreikį yra svarbus pieno gamybos stimuliacijai. 

 

Antros nakties sindromas

 

 • Pirmą parą primiegojęs kiek reikia ir pasistiprinęs kūdikis atsibunda, apsidairo ir suvokia – viskas kitaip nei aš esu įpratęs. Jūsų kūdikis pastaruosius kelis mėnesius laiką leido jaukioje gimdoje, kur buvo tamsu, šilta, garsai prislopinti.  Dabar aplink šviesu, daug triukšmo, neįprastų garsų, o dar ir šalta. Šie nauji namai yra apie 15 laipsnių vėsesni, be to nebesigirdi devynis mėnesius nuolat girdėto garso – jūsų širdies plakimo. Rezultate – kūdikis gali būti itin suirzęs, daug verkti, beveik nemiegoti, norėti nuolat žįsti.

 

 • To nežinodami, nauji tėvai tikrai gali išsigąsti ir sunerimti – gal kažkas su mažyliu negerai. Pamenu kaip mano vyras po antrosios nakties nedrąsiai klausė – o čia taip bus dabar visada? Tuo metu apie šį sindromą mes nežinojome, ligoninės personalas taip pat neperspėjo.

 

 • Taigi, svarbu žinoti, kad tai natūralu, nieko blogo ir pirmos naujagimio dienos skirtos mažyliui pradėti apsiprasti naujame pasaulyje. O pagrindinis dalykas, kuris gali padėti yra buvimas šalia jūsų. Naujagimis geriausiai nusiramins jei padėsite jam pasijusti kuo saugiau – prislopinsite šviesas ir pašalinius garsus, glausite jį prie nuogos krūtinės, leisite žįsti tiek, kiek jam norisi. Tai mažyliui primins „namus“. Ir dar labai svarbu – stenkitės išlikti rami. Atminkite, kad tai tik jūsų kūdikio būdas įsitvirtinti naujame pasaulyje už gimdos ribų, ir jam reikės šiek tiek laiko, kol jis prisitaikys. Glauskite, myluokite ir kantriai laukite.

 

   Greičiau leiskite mus namo

  Išgyvenus antrą naktį, atrodo nieko kito nebesinori, tik greičiau namo. Į savo dušą ir į savo lovą. Faktas, kad greta visų nuostabių emocijų, ligoninėje jus gali lydėti ir neigiami jausmai – privatumo trūkumas, nuovargis, nuolatinis fizinis diskomfortas, baimė dėl naujagimio. BET, labai svarbu šias kelias dienas maksimaliai išnaudoti ir drąsiai susirinkti visą jums rūpimą informaciją. Tikrai nebijokite eiti ir klausti. Ir klausti tol, kol gausite visus atsakymus. Tiek dėl žindymo, tiek dėl savo pačios gijimo, tiek dėl kūdikėlio. Nepamirškite, kad ligoninės personalas yra tam, kad jums padėtų tvirtai žengti pirmus žingsnius tėvystėje, kartais tiesiog reikia paprašyti tos pagalbos.

   

   

   

  by Sales Tipi Tapi

  ĮRAŠO KOMENTARAI

  Rašyti komentarą


  Prašome atkreipti dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinami, prieš juos paskelbiant.