CLOSE
0 Pirkinių krepšelis €0,00
CLOSE

JŪSŲ KREPŠELIS ŠIUO METU TUŠČIAS

Ar jau matėte TipiTapi.lt asortimentą? Mes jį plečiame kiekvieną dieną!

1 vežimėlis = 1 medelis

Mes norime, jog mažyliai augtų žaliuojančioje aplinkoje ir mažiau užterštame pasaulyje, todėl skatiname apmąstyti planuojamus pirkinius ir jų kiekį. Investuojame – nuo kiekvieno parduoto Tutis, Noordi vežimėlio – vienas pasodintas medelis Lietuvos miškuose. Tokiu veiksmu skatiname Lietuvos miškų augimą ir plėtrą, kas ateityje leis užtikrinti švaresnią aplinką ir orą ateinančioms kartoms. 

Tutis ir Noordi - Lietuvos įmonės prekių ženklų vežimėliai yra sukurti ir pagaminti Lietuvoje, laikantis tvarių gamybos principų. Visi gamybos ir kūrimo veiksmai ir ciklai yra atliekami vienoje vietoje - Kaune, todėl nenaudojami ištekliai produktų gabenimui iš kitos pasaulio pusės. Būtent taip yra mažinama žala gamtai bei CO2 emisijos. Todėl dar vienas žingsnis, kuris padėti apsaugoti Lietuvos gamtą -  nuo kiekvieno nupirkto Tutis ar Noordi vežimėlio - 1 medelis bus pasodintas Lietuvos miškuose. 

Tikime, jog galime padėti gamtai! O kartu tai padės padaryti projektas pasodinkmedi.lt ir Nacionalinis Neliečiamo Miško paramos fondas. Daugiau apie tai galite rasti: www.nelieciamasmiskas.lt/

Miškų svarba bei funkcijos

Lietuvos žaliąjį rūbą galima vadinti vienu svarbiausiu Lietuvos gamtinių turtų, užtikrinančių gyventojų gerovę ir aplinkos kokybę. Tai ne tik daug medžių vienoje vietoje. Miškas yra sudėtinga, gyva ekosistema, kurioje gausu gyvybės rūšių: pradedant gyvūnais, vabzdžiais, ir baigiant kerpėmis, samanomis ir kitais ekosistemos dalyviais.

Kuo naudingi miškai?

  • Valo orą bei sulaiko dulkes
  • Mažina dirvožemio eroziją
  • Padeda palaikyti vandens lygį upėse ir ežeruose
  • Suteikia buveinę bioįvairovei
  • Apsaugo nuo triukšmo
  • Suteikia žmogui estetinį ir emocinį pasitenkinimą

Didžiausi miškų masyvai:

Dainavos arba Gudų giria (Druskininkų–Varėnos miškai) – apie 143 tūkst. ha

Labanoro – Pabradės giria – 91,1 tūkst. ha

Kazlų Rūdos miškai – 58,7 tūkst. ha