CLOSE
0 Pirkinių krepšelis €0,00
CLOSE

JŪSŲ KREPŠELIS ŠIUO METU TUŠČIAS

Ar jau matėte TipiTapi.lt asortimentą? Mes jį plečiame kiekvieną dieną!

Automobilinės kėdutės pirkimo gidas

Patarimas nr. 1

Supraskite, kurios grupės automobilinė kėdutė reikalinga.

Pagal įstatymus, visi vaikai iki 135 cm ūgio arba 12 metų amžiaus automobilyje turi būti vežami automobilinėse kėdutėse.  Iš viso yra 8 automobilinių kėdučių grupės, jos yra ištestuotos, kad atitiktų visus saugumo, komforto ir patogaus naudojimo kriterijus, nurodytus ECE R44 ar ECE R129 (i-size) standartuose.

Iki 15 mėnesių amžiaus vežti vaiką automobilyje rekomenduojama priešinga puse kelio krypčiai (atbulą), kadangi iki šio amžiaus, kaklas yra daug labiau pažeidžiamas ir susidarius smūgio jėgai, gali grėsti net mirtini sužalojimai.

Raskite jums tinkančią automobilinių kėdučių kategoriją:

Grupė

Vaiko svoris*

Apytikslis amžius

Vaiko ūgis**

0

0 – 10 kg

Nuo gimimo iki 6 – 9 mėn.

40 – 85 cm

0+

0 – 13 kg

Nuo gimimo iki 12 – 15 mėn.

40 – 85 cm

0+ 1

0 – 18 kg

Nuo gimimo iki 4 metų

40 – 105 cm

0+, 1, 2, 3

0 – 36 kg

Nuo gimimo iki 12 metų

40 – 150 cm

1

9 – 18 kg

Nuo 9 mėn. iki 4 metų

85 – 105 cm

1 2

9 – 25 kg

Nuo 9 mėn. iki 6 metų

85 – 150 cm

2

15 – 25 kg

Nuo 4 iki 6 metų

105 – 150 cm

1, 2, 3

9 – 36 kg

Nuo 9 mėn. iki 12 metų

85 – 150 cm

2, 3

15 – 36 kg

Nuo 4 iki 12 metų

105 – 150 cm

 

*Atitinka R44 standartą

 

**Atitinka R129 (iSize) standartą

 

Patarimas nr. 2

Supraskite, kas yra i-size:

I-size yra naujo automobilinių kėdučių R129 standarto dalis, paruošta 2013-aisiais. Jei jūsų automobilinė kėdutė atitinka i-size standartą (tokios kėdutės žymimos i-size logotipu), ji bus tinkama naudoti automobilyje ir bus suderinama su Isofix baze. Prieš perkant kėdutę, būtų naudinga įsitikinti, ar jūsų automobilis turi Isofix jungtis bei ar jos lengvai pasiekiamos.

Naudodami Isofix bazę ženkliai sumažinsite riziką automobilinę kėdutę pritvirtinti netaisyklingai, kadangi pritvirtinti kėdutę ant bazės yra ženkliai lengviau nei prisegti saugos diržais.

I-size automobilinės kėdutės dėl tikslumo į grupes yra skirstomos ne pagal vaiko svorį, o pagal ūgį.

Visi i-size kėdučių gamintojai, norėdami gauti saugumo patvirtinimą turi atlikti šoninio smūgio jėgos testus. Tai nebuvo reikalaujama modeliams pagal R44 standartą, tačiau didelė dalis gamintojų testus vis tiek atlikdavo dėl saugumo.


Patarimas nr. 3

Kokį biudžetą skirti automobilinei kėdutei?

Automobilinių kėdučių kainos rinkoje svyruoja nuo 20 iki kelių šimtų eurų, tačiau nerekomenduojame „nurašyti“ kėdutės vien dėl žemesnės jos kainos. Rinkitės geriausią, telpančią į jūsų biudžeto rėmus.

Išsiaiškinte, kokius standartus kėdutė atitinka ir kokie testai buvo atlikti. Visos kėdutės, kurias galite rasti vaikiškų prekių parduotuvėse, yra kokybiškos ir saugios.

Palyginkite kėdutės naudojimo trukmės galimybę su kaina – iš pradžių žymiai brangesnė prekė, tikėtina, ilgainiui atsipirks.


Patarimas nr. 4

Automobilinės kėdutės naudojimas.

Visuomet sodinkite mažylį į kėdutę stovėdami ant šalikelės, ne iš važiuojamosios kelio dalies pusės. Įsitikinkite, kad vaikutis teisingai prisegtas – taip, kaip nurodyta gamintojo instrukcijose. Vaikas neturėtų būti aprengtas labai storu sluosniu drabužių, nes tokiu atveju, patys to nepastebėdami, galite jį neteisingai prisegti kėdutėje. Prieš pradėdami naudoti kėdutę, pirmiausia išsiaiskinkite kaip mažylį prisegti. Tai galite padaryti parduotuvėje ar peržiūrėti demonstracinius instrukcinius filmukus.

Automobilinėje kėdutėje neturėtų būti maisto, dėl to, kad į mechanizmus gali patekti maisto dalelių, trupinių, kurie ilgainiui gali sukelti sagčių  gedimus.

Jei  naudojate Isofix bazę, įsitikinkite, kad pritvirtinus kėdutę, jungties spalva pasikeičia į žalią – saugaus užrakinimo poziciją. Taip būsite tikri, kad kėdutė yra pritvirtinta taisyklingai ir ja naudotis yra saugu.

Ilgų kelionių metu, sustokite pailsėti. Svarbu, kad naujagimis ar kūdikis nesėdėtų automobilinėje kėdutėje ilgiau nei 2 valandas be pertraukos, dėl atsirandančios sumažėjusio kraujo prisotinimo deguonimi rizikos. Taip gali nutikti dėl to, kad mažyliui sudėtinga laikyti pakeltą galvą ir gali sutrikti jo kvėpavimas. Pertraukėlės neturi būti ilgos – užtenka 15 minučių. Jei daug keliaujate tolimais atstumais, apsvarstykite galimybę įsigyti kėdutę, kuri užtikrina pilnai gulimą padėtį.