Vežimėlio pirkimo gidas
Patarimas nr. 1
Išsiaiškinkite, ko jums reikia.
Vežimėlių yra skirtingų tipų, dėl to renkantis, svarbu tiksliai žinoti, ko jums reikia – universalaus, sportinio ar vežimėlio – skėtuko?
Universalus vežimėlis:
Universalūs vežimėliai – tokie vežimėliai, kurių važiuoklę galima naudoti su lopšiu, autokėdute ir su sėdimąja dalimi. Kadangi vežimėlis sukurtas ilgam naudojimui visais vaikučio raidos etapais, jis turi tvirtą važiuoklę, didelius ratus, pasižyminčius geru pravažumu, ištobulintą amortizacinę sistemą. Savo mažylį pasodinę į tokį vežimėlį, būsite užtikrinti, kad jis jaučiasi patogiai. Nors ir sėdimoji dalis su važiuokle svers sunkiau, lyginant su kitais vežimėliais, šis variantas yra ekonomiškiausias, kadangi atskiro vežimėlio pirkti jau nereikės.
Privalumai: tvirtas, patogus vaikui, ekonomiškas.
Trūkumai: sunkesnis, mažiau kompaktiškas.
Sportinis vežimėlis:
Sportinis vežimėlis – tarpinis variantas tarp vežimėlio skėtuko ir universalaus vežimėlio. Mažyliui šis vežimėlis, kaip ir universalaus vežimėlio sėdimoji dalis, užtikrina komfortą: galite reguliuoti nugaros ir kojų padėtį, bei jame gausu erdvės, vežimėlis turi didelius, minkštus ratus ir kokybiškus amortizatorius. Tėveliams vežimėlis patiks, nes yra lengvesnis bei kompaktiškesnis nei universalus vežimėlis. Sėdimoji dalis yra neatjungiama nuo važiuoklės ir susilanksto kartu – taip sutaupydama vietos transportavimui.
Privalumai: tvirtas, patogus vaikui, pravažus, lengvesnis už universalų vežimėlį.
Trūkumai: brangesnis variantas, lyginant su skėtuku – vežimėlis sunkesnis ir didesnis.
Vežimėlis skėtukas:
Vežimėlis skėtukas bus puikus variantas, jei keliaujate lėktuvu, tačiau planuojate vežimėlį stumti lygiu grindiniu. Susilankstantis itin kompaktiškai ir greitai – tarsi skėtis – vežimėlis yra labai lengvas ir gana erdvus, tačiau turi mažus ratus, dažnai beveik neturi amortizatorių, menkai išformuota nugaros atrama, tad vežimėlio komfortas mažyliui – mažesnis, lyginant su kitais vežimėlių variantais.Vertinant iš ekonominės pusės, tai – gana neblogas pasirinkimas, kadangi šio tipo vežimėlių galima rasti už įvairiausią kainą.
Privalumai: labai lengvas ir kompaktiškas, nebrangus.
Trūkumai: dažnai – nepatogus vaikui.
Patarimas nr. 2
Rinkitės jūsų gyvenimo būdui tinkantį vežimėlį.
Daugelis prekės ženklų siūlo platų modelių, pritaikytų gyvenimui užmiestyje, pasirinkimą. Tokie vežimėliai paprastai sveria šiek tiek daugiau, tačiau turi papildomus amortizatorius ir labiau tinka važinėti nelygiais paviršiais. Judriam miesto gyvenimui pritaikyti vežimėliai paprastai yra manevringesni, lengvesni ir kompaktiškesni, tad jei gyvenate mažiau erdviame būste – toks vežimėlis jums tiktų labiau.
Jei savo gyvenimo, net ir gimus mažyliui, neįsivaizduojate be kelionių, rekomenduojame rinktis kompaktiškus vežimėlius su išlengvinta važiuokle ir sulankstomu lopšiu.
Patarimas nr. 3
Rinkitės tai, ko reikia mažyliui.
Jei ieškote vežimėlio naujagimiui, rinkitės vežimėlį, kuris turi lopšį bei 0-13 kg svorio kategorijai pritaikytą automobilinę kėdutę.
Lopšys ir kėdutė suteikia naujagimiui gulimą padėtį, kuri yra būtina taisyklingam kūno vysstymuisi. Gulint nebūna užspausti mažylio plaučiukai, dėl to jis gauna pakankamą deguonies kiekį, taip pat sudaroma patogi padėtis žarnynui, tad šios sistemos vystymasis išlieka taisyklingas. Kūdikių nerekomenduojama vertikalizuoti iki 6 mėnesių, kai jau būna pakankamai sutvirtėjusi raumenų ir skeleto sistema ir mažylis gali pats sėdėti.
Patarimas nr. 4
Kokį biudžetą skirti vežimėliui?
Atsakyti į šį klausimą gali padėti išankstinis sumos numatymas bei įvertinimas, kiek laiko planuojate vežimėlį naudoti. Kainos gali varijuoti nuo 200 iki 2000 eurų, tad iš pradžių gali būti sunku nepasimesti.
Geriausia, vis dėlto nuspręsti, ko jums reikia – išsirinkti patinkančius prekės ženklus bei įsivertinti, kokias vežimėlio dalis naudosite, pavyzdžiui, lopšį ar automobilinę kėdutę.
Nusimačius biudžetą, rekomenduojame rinktis vežimėlį pagal savo gyvenimo būdą – jei reikalingas manevringas ir kompaktiškas vežimėlis, tuomet ieškoti vežimėlių šioje kategorijoje:
Patarimas nr. 5
Apsvarstykite, kokių aksesuarų prireiks.
Nors daugelis universalių vežimėlių parduodami pilnomis komplektacijomis su aksesuarais, kartais juos susikomplektuoti galite patys.
Jei planuojate pirkti automobilinę kėdutę ir vežimėlį skirtingų gamintojų, išsiaiškinkite, ar adapteriai, kuriais kėdutė jungsis prie važiuoklės, bus tinkami konkretaus prekės ženklo kėdutei.
Jei planuojate vežimėliu naudotis itin šaltu metų laiku, rekomenduojame įsigyti pirštines, pritaikomas ant vežimėlio bei miegmaišiukus. Jei lopšį naudosite rudenį ar vasarą ir ne visi priedai yra komplekte, apsvarstykite galimybę įsigyti apsaugą nuo lietaus ir tinklelį nuo uodų.