CLOSE
0 Pirkinių krepšelis €0,00
CLOSE

JŪSŲ KREPŠELIS ŠIUO METU TUŠČIAS

Ar jau matėte TipiTapi.lt asortimentą? Mes jį plečiame kiekvieną dieną!

Kaip pasirinkti tinkamą vežimėlį kūdikiui pagal jo amžių, poreikius ir gyvenimo būdą?

Pagal UAB Mažutis
0 Komentarai
Kaip pasirinkti tinkamą vežimėlį kūdikiui pagal jo amžių, poreikius ir gyvenimo būdą?

Kaip pasirinkti tinkamą vežimėlį kūdikiui pagal jo amžių, poreikius ir gyvenimo būdą? 

Kaip pasirinkti kūdikio vežimėlį?
Kai artėja kūdikio gimimas, vienas svarbiausių pirkinių yra vežimėlis – pirma transporto priemonė, kurią reikės turėti. Vežimėlį bus naudojamas ilgą laiką, todėl labai svarbu atidžiai apgalvoti kelis kriterijus, kad rastumėte tinkamiausią jūsų poreikiams ir gyvenimo būdą atitinkantį vežimėlį. 

Vežimėliai naujagimiams
Nuo pat gimimo iki 6 mėnesių amžiaus kūdikiai tiek pasivaikščiojimams, tiek namuose miego metu turi gulėti lygioje, saugioje plokštumoje. Tai svarbu teisingam jų kūno vystymuisi: gulint, jų plaučiai nebus suspausti, todėl bus užtikrintas pakankamas deguonies kiekis, ir taip pat bus sudaryta patogi padėtis žarnynui bei stuburui.  Dėl šių priežasčių naujagimiams labiausiai tinkami vežimėliai su lopšiu, vadinami moduliniais arba universaliais. 

Universalūs vežimėliai dažniausiai parduodami 2in1 rinkiniu, kuris apima vežimėlio rėmą, lopšį ir sėdimąją dalį (dar vadinamą sportine dalimi), kuri skirta vaikams nuo 6 mėnesių amžiaus (kai jau vaikutis pradeda sedėti). Ant vežimėlio rėmo, naudojant specialius adapterius, dažniausiai galima pritvirtinti ir automobilio kėdutę. Svarbu pažymėti, kad toks vežimėlis yra praktiškas variantas, nes jį galima naudoti iki vaikas pasieks 3–4 metų amžių. 

Komfortas tiek kūdikiui tiek ir tėvams

Pasirenkant vežimėlį, pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kur gyvenate ir kur planuojate daugiausiai vaikščioti su kūdikiu. 

Gyvenantiems už miesto ribų verta rinktis vežimėlius su dvigubais amortizatoriais, pritaikytais važiuoti nelygiuose paviršiuose, kad važiavimas nekeltų diskomforto kūdikiui ir vežimėlis riedėtų minkštai. Kai kurių vežimėlių amortizacijos minkštumą galima reguliuoti pagal kelių dangą ar kūdikio svorį. Toks vežimėlis, kaip Tutis Viva, yra vieną minkščiausių važiuoklių su amortizacine sistema turintis vežimėlis, todėl jis puikiai tinka gyvenant užmiestyje arba ten kur yra daugiau nelygių dangų (parkai, neasfaltuoti takai, nelygūs takeliai, miškai). Jo amortizacija reaguliuojasi ir yra pritaikoma prie kelio dangos, todėl mažylis jausis saugus bei nejaus kelio nelygumų. Verta paminėti, jog gera vežimėlių amortizacinė sistema yra didelis privalumas, nes padės lengviau supti kūdikį vežimėlyje ir leis jam greičiau užmigti. 

Didžioji dalis miesto gyventojų ras tinkamą vežimėlį, kuris tenkina jų poreikius vaikštant šaligatviais ir parkais – reikia atsižvelgti į vežimėlio manevringumą, svorį ir kompaktiškumą. Tačiau svarbu nepamiršti savaitgalio kelionių ir atostogų – papildoma amortizacija bus naudinga, važiuojant pajūrio takais, kaimo sodybose ar nelygiais miško takeliais. Vienas tokių populiarių pasirinkimų yra Tutis Mio Plus Thermo. Miesto vežimėlis pasižyminti manevringumu, kompaktiška važiuokle, susilankstančiu lopšiu, tačiau turintis nemažus All Road technologijos ratukus, išskirtinai minkštą amortizacinę sistemą (priekyje ir gale) bei sveriantis tik kiek daugiau nei 10kg. 

Sezoninis pritaikymas 

 Svarbu atsižvelgti į metų laiką, kai daugiausiai laiko planuojate praleisti lauke su kūdikiu.  

Jeigu jums teks vaikščioti rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį, turite rinktis vežimėlį su dideliu lopšiu, kuris leistų įdėti vokelį, kombinezoną arba papildomą pleduką. Kai kurie vežimėlių gamintojai siūlo terminius lopšius su Thermocot technologija, pagamintus iš specialių medžiagų, turinčių termoizoliacinį sluoksnį, todėl apsaugos nuo vėjų ar šalčio. Šie lopšiai ne tik yra atsparūs išorės temperatūrai (neperduoda šalčio ar šilumos į vidų) tačiau yra itin lengvi - sveria tik apie 3kg, lyginant su rinkos vidurkiu - 6kg, tai perpus lengvesni lopšiai. Pagaminti iš tos pačios medžiagos, kaip ir motociklininkų šalmai, jie užtikrins kūdikio saugumo bei neleis kauptis drėgmei ir pelėsiui lopšiuko viduje. 

Šiltuoju metų laiku svarbu užtikrinti lopšio ventiliaciją – svarbu patikrinti, ar vežimėlio stogelis turi papildomus prailginimus ar tinklelius, kurios leistų šviežiam orui cirkuliuoti. Kai kurie vežimėliai turi panoraminius langelius, leidžiančius mažyliams stebėti pasaulį. 

Gyvenant Lietuvoje, neatsižvelgiant į tai, su kokio amžiaus kūdikiu važiuosite, vežimėlį reikės ne kartą stumti per sniegą ar kitą nelygią dangą. Svarbiausią vaidmenį vaidina priekinių vežimėlio ratų dydis – kuo jie didesni, tuo lengviau pavyks įveikti įvairias kliūtis.   

Ergonomika 

Svarbu, kad vežimėlis būtų patogus tiek vaikui, tiek tėvams. 

 Vienas svarbiausių patogumo kriterijų – vežimėlio rankenos aukštis. Svarbu patikrinti, ar vežimėlio rankena jums patogiai tinka ir ar galima ją reguliuoti. Stumiant vežimėlį, rankos turėtų būti visiškai atsipalaidavusios, nejausti įtampos kaklo ar pečių srityje. Be to, verta įvertinti, kiek žemai ant važiuoklės yra vežimėlio lopšys ir sėdimoji dalis, nes tai daro įtaką nugaro apkrovai, kiek tėvams reikės pasilenkti, norint iškelti mažylį iš vežimėlio. 

Kitas svarbus aspektas – vežimėlio svoris. Verta įvertinti, ar jums teks dažnai nešti vežimėlį, pavyzdžiui, laiptinėje. Tokiu atveju geriau rinktis lengvesnį modelį, atsižvelgiant į atskirų vežimėlio dalių svorį (lopšio svoris gali skirtis tarp skirtingų gamintojų modelių iki 3 kg). 

Aksesuarai 

Svarbu įvertinti, kokius priedus norėtumėte turėti su vežimėliu ir ar jie lengvai prieinami, jei nuspręsite juos įsigyti vėliau. Kai kurie gamintojai siūlo pilną komplektą su visais priedais (lietaus ir vabzdžių apsauga, puodelių laikikliu, mamos krepšiu), o kiti juos siūlo atskirai, kas gali ženkliai padidinti visos vežimėlio komplektacijos kainą.   

Garantinis aptarnavimas 

Vežimėlis, kaip ir dviratis ar paspirtukas, yra transporto priemonė, kurią reikia prižiūrėti. Kartais dėl gamintojo, kartais dėl vartotojo kaltės reikia vežimėlį taisyti. Todėl svarbu iki galo nuspręsti dėl vežimėlio pasirinkimo ir pasitikrinti, kiek laiko suteikiama garantija, kur ir kiek laiko atliekami remonto darbai ir ar yra galimybė gauti laikiną vežimėlį. by UAB Mažutis

ĮRAŠO KOMENTARAI

Rašyti komentarą


Prašome atkreipti dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinami, prieš juos paskelbiant.